تبلیغات
تبلیغات پال سل - مزاح هفتمین ثروتمند ایران با سفیر روسیه
حراج واقعی
تاریخ : دوشنبه 1 اسفند 1390 | 08:34 ب.ظ | نویسنده : آرام باران

اسد الله عسگراولادی، که سال گذشته در گفت و گو با خبرآنلاین از خود به عنوان هفتمین ثروتمند ایران نام برده بود، در نشست تجار ایران و روسیه،خطاب به سفیر روسیه به شوخی گفت: من باید نزد شما بیایم و فارسی را یاد بگیرم.


سفیر روسیه در تهران با آنکه تازه وارد است و چند ماه بیشتر نیست که در املاک خیابان حافظ ساکن شده اما فارسی را به خوبی اهالی تهران صحبت می کند.

نام او «لوان جاگاریان» است. در سایت سفارت روسیه تنها نام و عکسی از وی دیده می شود و از این رو اطلاعات کاملی از آقای سفیر در دست نیست. تنها این را می دانیم که فارسی را به خوبی صحبت می کند. فارسی صحبت کردن او را نیز از گزارشی که در سایت اتاق بازرگانی تهران آمده است می توان متوجه شد. لوان جاگاریان، روز گذشته به نشستی در اتاق تهران پا گذاشت که تعدادی از فعالان اقتصادی کشور روسیه و به طور خاص از دو استان اورال و چوواش در آن حضور داشتند. این نشست را اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه برای ارتقای همکاری های تجاری و اقتصادی دو طرف ترتیب داده بود و اسدالله عسگراولادی نیز که ریاست اتاق مشترک را برعهده دارد سفیر روسیه در تهران را به این جمع دعوت کرد.

سفیر جمهوری فدراتیو روسیه روز گذشته پیش از آنکه راهی نشست کمیته 1+5 شود تا با دولتمردان و سیاسیون پیرامون مسائل بین المللی ایران به بحث بنشیند، به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران آمد و در گردهمایی فعالان اقتصادی دو کشور حاضر شد. اسدالله عسگراولادی که از ابتدای تأسیس اتاق مشترک ایران و روسیه ریاست آن را در دست دارد، ارتباط نزدیکی با سفرای روسیه در ایران برقرار کرده است و با لوان جاگاریان نیز که تازه به تهران آمده است به گرمی خوش و بش کرد. او پس از آنکه آقای سفیر سخنانش را بیان کرد،به شوخی گفت «من باید نزد شما بیایم و فارسی را یاد بگیرم».

بر اساس این گزارش، اما آقای سفیر به اتاق تهران نیامده بود تا آموزش زبان فارسی بدهد، او در این نشست حاضر شد تا در فرصت کوتاهی که در اختیار داشت به فعالان اقتصادی ایران بگوید «در همکاری های اقتصادی میان دو کشور با مشکلات جدی مواجه شده ایم و قصد ندارم به بیان دلایل این اتفاق اشاره کنم چرا که همه شما به خوبی از آن اطلاع دارید.»

جاگاریان در ادامه خطاب به نمایندگان بخش خصوصی،افزود: «امیدوارم و از شما فعالان اقتصادی می خواهم که راه هایی برای حل و فصل مشکلات پیش روی همکاری های اقتصادی و بازرگانی دو کشور بیابید.» سفیر فدراسیون روسیه در عین حال تأکید کرد: « دو کشور ایران و روسیه باید خرید و فروش کالاها از یکدیگر را در اولویت سیاست اقتصادی خود قرار دهند.»

سفیر فدراسیون روسیه پس از آنکه در دقایق کوتاهی سخنان خود را بیان کرد، جمع فعالان اقتصادی را ترک کرد و راهی دیدار با سیاسیون در نشست مرتبط با 1+5 شد.

 

اولویت تجاری ایران، روسیه است
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه که میزبان نشست روز گذشته بود، با اشاره به اینکه دو هیأت تجاری شامل 25 فعال اقتصادی روس از دو استان اورال و چواشیا فدراسیون روسیه در این جمع حاضر هستند، گفت: امروز دور هم جمع شده ایم تا با مرور روابط تجاری دو کشور طی سال های گذشته، نگاهی نیز به آینده داشته و نقشه راه همکاری های اقتصادی ایران و روسیه را ترسیم کنیم.

اسدالله عسگراولادی در ادامه افزود: ایران و روسیه دو کشوری هستند که هزاران سال است که خداوند این دو کشور را همسایه قرار داده است، بنابراین همسایه بودن وظایفی دارد که مهم ترین آن این است که نیازهای خود را از همدیگر تأمین کنیم.

او ادامه داد: اگر روسیه کالایی دارد که ما نیاز داریم حتما باید در تأمید این کالاها اولیت اول ما روسیه باشد، از آن طرف اگر ما نیز کالاهای صادراتی داریم و جمهوری فدارتیو روسیه و استان های این کشور به این کالاها نیاز دارند، وظیفه ما است که این کالاها را با تسهیلات خاص و ویژه به روسیه بفروشیم.
به گفته رییس اتاق مشترک ایران و روسیه، شرط رسیدن به این اهداف و وظایف این است که فعالان اقتصادی دو کشور مدام در حال رفت و آمد باشند.

او با اشاره به اینکه اتاق مشترک ایران و روسیه هر سال در یکی از کشورهای حاشیه دریای خزر اجلاس همکاری های اقتصادی برگزار می کند، خاطرنشان کرد که این اتاق مشترک 15 سال پیش تأسیس شده است و تاکنون در استان های آستاراخان، ساراخوف، مسکو ، مشهد، تهران و گیلان ، اجلاس تجاری برگزار شده است.
به گفته عسگراولادی، در اردیبهشت ماه سال آینده اجلاس همکاری های اقتصادی ایران و روسیه در استان گرگان برگزار می شود و طبق برنامه ریزی ها قرار است در این گردهمایی حدود 1000 نفر از فعالان اقتصادی ایران از 10 استان و 200 نفر از فعالان بخش خصوصی 5 کشور حاشیه دریای خزر شرکت کنند. وی در پایان خطاب به فعالان اقتصادی روسیه گفت: فراهم کردن بستر کار با ما، کارآفرینی با شما.
در ادامه این نشست، فعالان اقتصادی روسیه به معرفی خود و حوزه فعالیت اقتصادی که در آن مشغول هستند پرداختند و سپس ه


برچسب ها: هفت درد دل شوهرانه، مادر شدن بعد از 40 سالگی، روشهای غلبه برپیرشدن درخانمها، راه هایی برای درمان نازایی، توصیه جدی به خانم ها، فرق زنان کوتاه قدوبلندقدچیست، چگونه همسرتان را برای همیشه عاشق خود کنید، پیشگیری عفونت های زنان، خانم هااین علائم راجدی بگیرند، این قسمتهابدن خانمهازودترپیرمیشود، علل خون ریزی غیرطبیعی دریائسگی، رژیم غذایی درمان کیست تخمدان، معیارهای جذابیت در زنان، افتادگی رحم در خانمها، آی . یو . دی جدید، آی .یو.دی برای چه کسانی مناسبه، توصیه بهداشتی دردوران قاعدگی، طرزاستفاده لباس زیر زنان، مردان و حقوق مالی زنان، چگونه زنی فوق العاده باشیم؟، هفت باورغلط مردها درباره ی زنها، کاریکه زنان ازمردان درانجامش بهترند، رازانواع لبخندزنان ومفهوم آن، رفتارهایی که زنان می ‌پسندند، مردهایی که نباید با آنها ازدواج کنید، چرا زنان پس از طلاق زشت می شوند؟، شش خصوصیات مردان که خانمها خواهان تغییرشان هستند، یائسگی وآثارکمبوداستروژن دربدن، توصیه زیبایی یعداززایمان، آماده شدن دختربرای زایمان، زنان زایمان بدون درد، بهترین درمان کم خونی درزنان، چرا خانم‌ها به حرف آقایون گوش نمی‌دهند؟، با این نکات رمزهای شوهرتان را باز کنید، مردان آزاردهنده واقعا مریخی‌اند، درمان دردهای پیش ازقاعدگی، بیماری قارچی در زنان، غذایی برای زنان ودختران، پیشگیری ازسرطان سرویکس رحم، رمز جذابیت و محبوبیت زن چیست؟، پنج روش واداشتن مردان برای بیان احساست درونی، کنار آمدن بانوسانات یائسگی، جنین دررحم مادر، جلوگیری ازافتادگی سینه درخانمها، ۶ اشتباه رایج بین زنان، ده راز جاذبه که خانم ها می دانند ولی آقایون نه، با شوهران کم حرف چه میشه کرد؟، ده برتری جالب زنان نسبت به مردان، انقباضات دردناک قاعدگی،